Jak rozliczyć podatek z Niemiec w Polsce?

Jak rozliczyć podatek z Niemiec w Polsce?

Podjęcie pracy za zachodnią granicą pociąga za sobą konieczność rozliczenia się z niemieckim fiskusem. Obowiązek ten spoczywa na barkach każdego pracownika, niezależnie od tego, czy przepracował u zachodniego sąsiada cały rok czy jedynie sezon letni. Co należy zrobić, aby poprawnie uregulować swoje należności względem zagranicznego urzędu skarbowego? Sprawdź!

Podstawowe informacje

Podatek za pracę  w Niemczech polski podatnik może rozliczyć do 4 lat wstecz, a przy spełnieniu ściśle określonych kryteriów – nawet do 7 lat. Obowiązek ten dotyczy każdej osoby, która podejmowała legalną pracę na terenie Niemiec lub prowadzi tam własną działalność.

Warto pamiętać, że każda osoba pracująca w Niemczech i odprowadzająca tam podatki, może liczyć na specjalne ulgi oraz dodatki socjalne. Do świadczeń, z których najczęściej korzystają zagraniczni pracownicy, zaliczyć możemy Kindergeld (czyli comiesięczna pomoc dla rodzin z dziećmi), Werbungskosten (koszty uzyskania dochodu) czy tak zwane „szczególne wydatki” (na przykład alimenty).

Czy rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce musi być skomplikowane?

U znacznej części osób poprawne uzupełnienie deklaracji w obcym języku i konieczność kontaktowania się z niemieckimi urzędnikami budzi lęk. Wbrew pozorom, wypełnienie swojego obowiązku wcale nie musi oznaczać stresu i komplikacji. Rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce znacząco ułatwiają biura podatkowe. Zlokalizowane na terenie Polski biura zatrudniają ekspertów wyspecjalizowanych w międzynarodowym prawie podatkowym. Podatnik może liczyć na kompleksową obsługę, począwszy od wyjaśnienia wszystkich procedur, poprzez skompletowanie i wypełnienie niezbędnych druków, na kontakcie z niemieckimi urzędami kończąc.

#rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce #Zwrot podatku z Niemiec

Related Posts

Nowoczesne rozwiązania w logistyce

Ile kosztuje ubezpieczenie szkolne?