Zabezpieczenie flotowych pojazdów ciężarowych

Zabezpieczenie flotowych pojazdów ciężarowych

Prowadząc własną firmę przewozową kierownik liczy się z tym, że jego samochody są oddalone o tysiące kilometrów od bazy. Na tym polega ten biznes, a im dalsze zlecenia tym często są bardziej opłacalne. Jednak w taki sposób bardzo trudno trzymać rękę na pulsie na płaszczyźnie bezpieczeństwa każdego pojazdu i kierowcy. Wtedy grupowe ubezpieczenia aut ciężarowych w przypadku posiadania większej firmy są niezwykle korzystne i wygodne.

Co dają grupowe ubezpieczenia aut ciężarowych?

 

Grupowe ubezpieczenia aut ciężarowych są niezwykle wygodne z wielu względów. Przede wszystkim za jedną umową można objąć większą ilość samochodów ciężarowych co daje minimalizację papierów i dokumentów, których kierownicy firm przewozowych i tak mają na pęczki. Aby wszystkie flotowe samochody ciężarowe zostały objęte tym typem ubezpieczenia muszą one zazwyczaj liczyć od 6 do 8 samochodów na jednostkę. Wtedy grupowe ubezpieczenia aut ciężarowych mają sens. W skład ubezpieczenia w zależności od oferty zazwyczaj wchodzi opcja Truck Assistance, która jest niezbędna w przypadku wyjazdów a dalsze trasy. Pozwala ona na sprowadzenie lawety, która przetransportuje samochód ciężarowy do najbliższej stacji kontroli pojazdów. Tam ciężarówka będzie mogła być naprawiona, a kierowca dowiezie towar na miejsce.

Same ubezpieczenia aut ciężarowych mogą dotyczyć zarówno samych pojazdów jak i przewożonego towaru w formie rozszerzonej. Towar często jest bardzo interesujący dla osób, które chcą go pozyskać w bezprawny sposób. Ubezpieczenie uratowało już nie jedną firmę przez bankructwem po kradzieżach drogocennych towarów. Dlatego lepiej dmuchać na zimne i spać spokojnie!

Podsumowanie

 

Kierowca z samochodem jest sam – często oddalony tysiące kilometrów od domu. Mimo, że spędza w ciężarówce praktycznie cały swój czas musi skorzystać z toalety bądź zjeść ciepły posiłek. Dlatego ubezpieczenia aut ciężarowych są tak ważne i chronią samochód przed 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku!

#ubezpieczenia aut ciężarowych #ubezpieczenia samochodów ciężarowych

Related Posts

Zrozumienie wartości kalkulatora OC w zarządzaniu kosztami ubezpieczenia samochodu

Dlaczego warto zdecydować się na sprowadzenie auta z USA?