Jak dbać o skórę twarzy skuteczniej?

Jak dbać o skórę twarzy skuteczniej?

Stan naszej skóry twarzy zależy od wielu czynników: dobieranych kosmetyków, codziennej pielęgnacji, ale również od środowiska w jakim żyjemy czy diety. Kolosalny wpływ na stan naszej skóry ( i całego organizmu!) mają również używki takie jak alkohol czy tytoń. Jak dbać o skórę lepiej, aby na długi czas zachowała wspaniały wygląd?

Pierwsze oznaki starzenia

Nasza skóra podlega ciągłym zmianom, a na jej stan wpływa wiele czynników: zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Elastyczna i odporna na uszkodzenia skóra to wynik nie tylko odpowiednich genów oraz stosowania dobrych kosmetyków, ale też dobrej diety czy przyjmowania w ciągu dnia odpowiedniej liczny płynów. Chcąc zachować piękno naszej skóry na dłużej warto przemyśleć odstawienie tytuniu – nałogowe palenie kolosalnie wpływa na stan skóry i całego organizmu. Palenie tytoniu sprawia, że skóra staje się poszarzała, wiotka, pozbawiona elastyczności.

Codzienna ochrona skóry to przede wszystkim jej oczyszczanie oraz nawilżanie. W okresie silnego promieniowania słonecznego koniecznie stosujmy kremy z wysokimi filtrami, które pozwolą ochronić naskórek przed poparzeniami.

Specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej

Chcąc jeszcze lepiej zadbać o naszą skórę twarzy warto rozważyć wykorzystanie nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej. Są one bezpieczne, a ich skuteczność jest niezwykle wysoka – mówią specjaliści z firmy shar-pol.pl. Wśród najchętniej wybieranych i wykorzystywanych zabiegów wymienia się usuwanie zmian skórnych w zabiegach dermochirurgicznych. Dzięki nowoczesnym laserom możliwe jest usuwanie przebarwień, włókniaków, znamion czy brodawek. Ciekawym zabiegiem może być również fotoodmładzanie, którego celem jest usuwanie niewielkich zmarszczek, piegów, przebarwień, rumieni, rozszerzonych porów. Propozycją dla osób o wiotkiej skórze twarzy są zabiegi jej ujędrniania w sposób nieinwazyjny za pomocą światła podczerwonego.

 

Related Posts

Objawy zawału — nie ignoruj sygnałów od serca

Depilacja laserowa – innowacyjna i ceniona metoda depilacji ciała