Okna drewniane czy plastikowe – na co najlepiej się zdecydować?

Okna drewniane czy plastikowe – na co najlepiej się zdecydować?

Okna drewniane czy plastikowe – obydwie propozycje mają swoje wady i zalety. Nigdy nie da się zlikwidować wad. Można jedynie wybrać najkorzystniejsze rozwiązania, aby móc z pełnym zadowoleniem korzystać z wysokiej jakości stolarki okiennej.

Okna drewniane czy plastikowe – dobra cena

Nie ma co zaprzeczać, ale jeżeli chodzi o cenę, to okna plastikowe wygrywają. Naturalne drewno jest mocnym i solidnym materiałem, ale jest bardzo drogie. Wiele osób automatycznie musi zrezygnować z ich zakupu, ponieważ nie są oni w stanie zapłacić tak dużych pieniędzy. Dlatego też wiele osób od razu wybiera PVC. Nie trzeba się niczym przejmować, że automatycznie wybieramy okna gorsze. Tworzywo sztuczne jest bardzo dobre i niewiele różni się parametrami technicznymi od naturalnego drewna. Okna PCV to dobre i wysokiej jakości produkty.

Estetyka wykonania

Okna drewniane czy plastikowe – na co się zdecydować, jeżeli chodzi o wygląd i estetykę okna? Zdecydowanie drewno będzie lepszą propozycją. Jeżeli wybierzemy drewnianą stolarkę okienną, która ma wykonaną transparentną powłokę, będziemy mogli cieszyć się pięknie wyeksponowanymi słojami na drewnie. Tak, do wyboru mamy również okna z plastiku, świetnie imitujące drewno, ale nie tworzą one tak spektakularnego efektu. Drewniane okna są o tyle dobre, że można je dopasować do domów z nowoczesną elewacją, jak również do tych stworzonych w duchu przywiązania do tradycji. Jak więc widać, nie łatwo jest odpowiedzieć na pytania, które okna są lepszym rozwiązaniem. 

 

#okna drewniane #okna plastikowe

Related Posts

Kreowanie przestrzeni: Znaczenie kwietników i stolików w nowoczesnych wnętrzach

Farby do betonu — jak wybrać odpowiedni produkt dla długotrwałego efektu?