Ubezpieczenie szkolne – dobra ochrona dla wszystkich dzieci

Ubezpieczenie szkolne – dobra ochrona dla wszystkich dzieci

Ubezpieczenie szkolne stanowi dobrą ochronę dla wszystkich dzieci, które uczęszczają do placówek edukacyjnych. Dostępne są one we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych, jakie działają na terenie Polski. Z ich wykupieniem nikt nie powinien mieć problemu.

Zakres ochrony ubezpieczenia

Decydując się na wykupienie takiej ochrony ubezpieczeniowej, można zorientować się, że towarzystwa dzielą je na kilka grup:

  • żłobek i przedszkola,
  • szkoły podstawowe, 
  • szkoły średnie. 

Dlaczego? Ponieważ każda z tych grup narażona jest na zupełnie inne ryzyko. Szczegółowe informacje przedstawione są w OWU. Zawsze trzeba się z nimi zapoznać, aby mieć pewność, że dziecko ma najlepsze ubezpieczenie szkolne. Niezależnie od tego, ile dziecko ma lat, zawsze trzeba mu zapewnić stosowną ochronę na wypadek wystąpienia nieszczęśliwych sytuacji.

Ubezpieczenie szkolne – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim na oferowane wysokości sumy ubezpieczenia. Nie tylko w jednym przypadku (jak np. skręcenie nogi), ale w różnych. Do tego trzeba dokonać porównania poszczególnych ofert towarzystwa ubezpieczeniowego. Tak aby mieć pewność, że wybiera się najkorzystniejszą opcję dla swojego dziecka. Interesująca okazać się może także kwota odszkodowania wypłacanego za 1% uszczerbku na zdrowiu. O śmierci nikt nie lubi myśleć, ale warto również poznać kwotę, która jest oferowana za śmierć osoby ubezpieczonej. Trzy bardzo ważne czynniki, które zawsze należy uwzględnić podczas podpisywania umowy, która będzie obowiązywała przez cały rok – nie tylko szkolny. 

 

#ubezpieczenie dla uczniów #ubezpieczenie szkolne

Related Posts

Nowoczesne rozwiązania w logistyce

Ile kosztuje ubezpieczenie szkolne?