W poszukiwaniu idealnych garnków kuchennych

W poszukiwaniu idealnych garnków kuchennych

Chcąc gotować z przyjemnością powinniśmy zadbać nie tylko o wysoką jakość wybieranych rzez nas produktów spożywczych, ale też o garnki, które przyczynią się do domowych sukcesów kulinarnych. Na jakie detale zwracać uwagę podczas kupowania kompletu garnków i patelni? Czy kierować się modą i designem czy trwałością materiałów?

Garnki ze stali nierdzewnej

Wśród najczęściej kupowanych i rekomendowanych wymienia się dzisiaj komplety garnków ze stali nierdzewnej. Takie garnki odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia, odkształcenia, wysokie temperatury, działanie wilgoci. Garnki stalowe dostępne są w kompletach składających się z kilku lub kilkunastu elementów – warto pamiętać, że pokrywki traktowane są jako osobne elementy! Garnki stalowe często posiadają specjalne dyski wbudowane w dno – takie dyski mają za zadanie równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka i oszczędność energii przy jednoczesnym szybszym przygotowaniu potraw. Garnki takie możemy wykorzystywać na wszystkich rodzajach kuchenek, również na kuchenkach indukcyjnych!

Na uwagę zasługują również elementy dodatkowe, które producenci zaproponowali nam w przypadku kolekcji garnków: są to lejki, wewnętrzne miarki do odmierzania płynów, cedzaki. Pokrywki tworzone są ze szkła hartowanego – idealnie przylegają one do rantu garnka, a niewielki odpowietrznik pozwala na odparowanie nadmiaru pary wodnej.

Zestaw patelni do domu

Jaki zestaw patelni wybrać, aby móc wygodnie smażyć, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota? Podstawą jest zawsze zestaw patelni – może on się składać z niewielkiej patelni idealnej do robienia jajecznicy oraz większych patelni odpowiednich do przygotowywania warzyw czy mięs. Szukając patelni zwracajmy uwagę na technologie – nowoczesne patelnie uzupełnione są o nowoczesne powłoki, dzięki którym możliwe jest smażenie na minimalnej ilości tłuszczu.

 

 

#zestaw garnków #zestaw patelni

Related Posts

Nowoczesne rozwiązania w logistyce

Ile kosztuje ubezpieczenie szkolne?