Wygodny strój jeździecki – co wybrać?

Wygodny strój jeździecki – co wybrać?

Jazda konna jest bardzo popularnym sportem – to zajęcie ogólnorozwojowe, bez konkretnych ograniczeń wiekowych, odpowiednie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Decydując się na jazdę konną przede wszystkim musimy znaleźć odpowiednią stadninę niedaleko naszego miejsca zamieszkania. W trakcie kontaktu telefonicznego dowiedzmy się cen za godzinę jazdy oraz tego, jak przeprowadzane są zajęcia.

Jak ubrać się na pierwsze jazdy konne?

Przygotowując się do pierwszych jazd nikt nie wymaga od nas profesjonalnego stroju – wystarczą wygodne spodnie, stabilne buty oraz bluza, która zapewni nam ciepło. Jeśli odejmiemy decyzję o tym, aby kontynuować naukę warto pomyśleć o dedykowanych ubraniach dla jeźdźców. Co warto wybrać?

Podstawowym elementem ubrania są bryczesy – to elastyczne i dobrze przylegające spodnie, które zapewniają swobodę ruchów i doskonale odprowadzają wilgoć. Dużym zainteresowaniem cieszą się bryczesy z silikonowym lejem – zastosowanie takiego tworzywa pozwala na zwiększenie stabilności podczas jazdy konnej.

Jakie buty do jazdy konnej wybrać? Możliwości jest sporo – jednymi z najchętniej wybieranych są sztyblety jeździeckie, najczęściej tworzone z naturalnej skóry. Sztyblety podtrzymują stopę, chronią kostki i umożliwiają stabilne utrzymanie się w strzemionach. Alternatywą mogą być jeździeckie oficerki, które ochronią nie tylko nasze kostki, ale również i golenie, zapobiegną brudzeniu.

Kask na głowie jeźdźca

Obowiązkowym elementem wyposażenia jeźdźca jest kask. Nowoczesne kaski są lekkie, a jednocześnie wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia. Kask skutecznie ochroni naszą głowę podczas upadku i znacząco zwiększy nasze bezpieczeństwo. Podczas jazdy pamiętajmy o tym, aby kask był dobrze zapięty pod szyją!

#bryczesy z silikonowym lejem #sklep jeździecki

Related Posts

Nowoczesne rozwiązania w logistyce

Ile kosztuje ubezpieczenie szkolne?