Szukając sposobów na to, aby częściej przebywać na świeżym powietrzu warto zwrócić uwagę na przydomowy taras. Niewielka przestrzeń takiego tarasu nie jest przeszkodą, aby odpowiednio go zaaranżować i zmienić całkowicie, aby służył nam jako miejsce wypoczynkowe. Konieczne będą meble ogrodowe oraz całoroczne zadaszenie tarasu. O czym jeszcze pamiętać?
Całoroczne zadaszenie tarasu – czym jest i jak jest skonstruowane?
Ochrona przed słońcem w trakcie letniego wypoczynku blisko domu to podstawa – przekonują producenci sprzętu outdoorowego. Całoroczne zadaszenie tarasu to alternatywa dla klasycznego parasola ogrodowego, który wymaga regulacji, poprawiania. Zadaszenia tarasów to propozycja dla osób szukających produktów funkcjonalnych i trwałych, które wspomogą nasz wypoczynek oraz całkowicie zmienią odbiór miejsca wypoczynkowego. Całoroczne zadaszenie tarasu to doskonała opcja dla osób ceniących wypoczynek blisko natury – konstrukcja pergoli sprawia, że możemy ją modyfikować i zmieniać ilość światła, która wpada pod nią.
Konstrukcja pergoli – jak ją zamontować?
Okazuje się, że całoroczne zadaszenie tarasu nie jest problematyczne, kiedy mówimy o montażu. Elementy modułowe tworzące konstrukcję tworzone są z lekkiego aluminium malowanego proszkowo. Takie tworzywo zabezpieczone jest prze działaniem wilgoci, odkształcaniem czy korozją. Na szczycie pergoli znajduje się dach wykonany z aluminiowych lameli obracających się wokół własnej osi – takie rozwiązanie sprawia, że to my decydujemy o tym jak wiele światła dostaje się do miejsca wypoczynkowego. Lamele w pozycji zamkniętej sprawiają, że dach staje się wodoszczelny, a my możemy korzystać z miejsca wypoczynkowego również w trakcie niespodziewanej mżawki. Całoroczne zadaszenie tarasu może być uzupełnione o rolety boczne, dodatkowe oświetlenie.
#pergola ogrodowa #zadaszenie tarasu