Czy całoroczne zadaszenie tarasu zmieni nasz komfort wypoczynku?

Czy całoroczne zadaszenie tarasu zmieni nasz komfort wypoczynku?

Szukając sposobów na to, aby częściej przebywać na świeżym powietrzu warto zwrócić uwagę na przydomowy taras. Niewielka przestrzeń takiego tarasu nie jest przeszkodą, aby odpowiednio go zaaranżować i zmienić całkowicie, aby służył nam jako miejsce wypoczynkowe. Konieczne będą meble ogrodowe oraz całoroczne zadaszenie tarasu. O czym jeszcze pamiętać?

Całoroczne zadaszenie tarasu – czym jest i jak jest skonstruowane?

Ochrona przed słońcem w trakcie letniego wypoczynku blisko domu to podstawa – przekonują producenci sprzętu outdoorowego. Całoroczne zadaszenie tarasu to alternatywa dla klasycznego parasola ogrodowego, który wymaga regulacji, poprawiania. Zadaszenia tarasów to propozycja dla osób szukających produktów funkcjonalnych i trwałych, które wspomogą nasz wypoczynek oraz całkowicie zmienią odbiór miejsca wypoczynkowego. Całoroczne zadaszenie tarasu to doskonała opcja dla osób ceniących wypoczynek blisko natury – konstrukcja pergoli sprawia, że możemy ją modyfikować i zmieniać ilość światła, która wpada pod nią.

Konstrukcja pergoli – jak ją zamontować?

Okazuje się, że całoroczne zadaszenie tarasu nie jest problematyczne, kiedy mówimy o montażu. Elementy modułowe tworzące konstrukcję tworzone są z lekkiego aluminium malowanego proszkowo. Takie tworzywo zabezpieczone jest prze działaniem wilgoci, odkształcaniem czy korozją. Na szczycie pergoli znajduje się dach wykonany z aluminiowych lameli obracających się wokół własnej osi – takie rozwiązanie sprawia, że to my decydujemy o tym jak wiele światła dostaje się do miejsca wypoczynkowego. Lamele w pozycji zamkniętej sprawiają, że dach staje się wodoszczelny, a my możemy korzystać z miejsca wypoczynkowego również w trakcie niespodziewanej mżawki. Całoroczne zadaszenie tarasu może być uzupełnione o rolety boczne, dodatkowe oświetlenie.

 

 

#pergola ogrodowa #zadaszenie tarasu

Related Posts

Farby do betonu — jak wybrać odpowiedni produkt dla długotrwałego efektu?

Pora roku nie ma znaczenia: Meble ogrodowe na każdą okazję