Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe?

Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe?

O ubezpieczeniach na życie oraz mienia mówi się dzisiaj coraz więcej – jest to związane z chęcią lepszego dbania zarówno o siebie, swoich bliskich. Okazuje się, że polisą można objąć również dziecko uczące się. Ubezpieczenie szkolne to polisa, którą wybiera coraz większa ilość klientów. Czym jest ubezpieczenie szkolne? Czy musi być ono zakupione w placówce szkolnej?

Ubezpieczenie szkolne – polisa dedykowana dla dzieci i młodzieży

Ubezpieczenie szkolne to polisa, której ochrona obejmuje dzieci, młodzież i studentów do 26 roku życia. Ubezpieczenie takie w praktyce może być zakupione już po narodzinach dziecka. Zdecydowana większość z nas zetknęła się z ubezpieczeniem tego typu w szkole dziecka. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w placówce pojawiają się przedstawiciele towarzystw ubezpieczeniowych, oferując oferty grupowe. Decydując się na ubezpieczenie szkolne kupowane w szkole, warto zwrócić uwagę na kwoty gwarantowane w polisie. Mogą okazać się one niewystarczające lub niskie, co przełoży się na niemożność zapewnienia dziecku odpowiedniej opieki w razie nieszczęśliwego wypadku. Dobrym rozwiązaniem jest decyzja o kupnie indywidualnej polisy szkolnej, w której podstawę ubezpieczenia można rozszerzać o odpowiednie klauzule. Warto też pamiętać, że ubezpieczenie szkolneobejmuje nie tylko czas spędzony w placówce szkolnej, ale też czas poza nią, okres wakacji i ferii zimowych, zabawę na podwórku.

Polisa w formie podstawowej i rozszerzonej

Ubezpieczenie szkolne w formie podstawowej gwarantuje możliwość otrzymania zwrotu kosztów leczenia, o ile jest ono związane z nieszczęśliwym wypadkiem. Polisa gwarantuje również wypłatę środków w razie śmierci ubezpieczonego dziecka. Klauzule rozszerzające polisę to m.in. zasiłek dzienny z tytułu krótkotrwałej niezdolności do nauki lub pracy, zwrot kosztów rehabilitacji poniesionych wskutek nieszczęśliwego wypadku ubezpieczonego dziecka, zwrot kosztów uszkodzenia sprzętu medycznego np. okularów korekcyjnych, aparatu słuchowego.

 

 

#ubezpieczenie dla dzieci #ubezpieczenie szkolne

Related Posts

Kreowanie przestrzeni: Znaczenie kwietników i stolików w nowoczesnych wnętrzach

Farby do betonu — jak wybrać odpowiedni produkt dla długotrwałego efektu?