Domowe dzbanki są naczyniami, w których przetrzymywania jest woda gotowa do przelania do bidonu bądź szklanki. Jednak istnieją specjalne rodzaje dzbanków, które posiadają wyżłobione otwory. W ich wnętrzu montuje się specjalne filtry, które oczyszczają wodę kranową uwalniając ją od zanieczyszczeń. Przykładem są efektywne filtry wody do dzbanka BWT Anna Owal, które zakupiła już spora ilość gospodarstw domowych.
Dlaczego filtry wody do dzbanka są warte swojej ceny?
Filtry do dzbanka są zdecydowanie warte swojej ceny. Jest to związane z ich ekonomicznością, która jest godna podziwu. Pojedynczy wkład jest w stanie przefiltrować nawet 150 litrów bieżącej wody, która przechodzi przez jego wnętrze. Działanie pochłaniające opiera się o występowanie węgla aktywnego będącego z chemicznego punktu widzenia bardzo dobrym absorbentem. Bycie absorbentem oznacza bardzo efektywne pochłanianie zanieczyszczeń z środowiska zewnętrznego – w tym przypadku z wody kranowej, która przepływa przez wnętrze filtra. W wyniku procesu absorpcji pochłaniany jest chlor, metale, pestycydy sprawiając, że woda jest o wiele czystsza i bardziej zdatna do picia.
Oprócz pochłaniania zanieczyszczeń filtry wody do dzbanka BWT Anna Owal posiadają także żywicę jonowymienną. Jej skład pozwala na wymianę i w konsekwencji pozbywanie się węglanów wapnia i magnezu z wody. W praktycznym aspekcie oznacza to zmiękczenie wody czyli pozbycie się soli mających tendencję do wytrącania się w postaci osadu. Osad ten jest kamieniem, który uprzykrza życie wielu urządzeniom gospodarstwa domowego takim jak ekspresy do kawy, czajniki czy nawet żelazka. Wykorzystywanie wody przefiltrowanej zmniejsza ryzyko wytrącania kamienia w takich sprzętach AGD.
Podsumowanie
Jak widać filtry wody potrafią być użyteczne i przydatne w codziennym funkcjonowaniu. Wychodzi na to, że oprócz przygotowywania wody do picia potrafią również zadbać o bezpieczeństwo sprzętów domowych. Nic dziwnego, że ich popularność rośnie z roku na rok.