Spandex jest elastyczny, czyli wszystko o bieliźnie wyszczuplającej

Spandex jest elastyczny, czyli wszystko o bieliźnie wyszczuplającej

Bielizna wyszczuplająca pozwala zamaskować wszelkie niedoskonałości ludzkiego ciała. Brak wcięcia w talii lub wydatny brzuszek może popsuć efekt każdego, nawet najlepiej dobranego stroju. Bieliznę wyszczuplającą nosi się doraźnie zwykle w sytuacjach kryzysowych.

Jak działa bielizna wyszczuplająca

Dlaczego wyszczuplająca bielizna działa tak skutecznie? Sekret sprawności kryje się po części w materiałach użytych do wykonania, a częściowo w konstrukcji.Materiały stosowane w bieliźnie wyszczuplającej są niezwykle elastyczne, dzięki temu, opinają ciało szczelną powłoką. Siły sprężystości materiału pozwalają na zmianę kształtu opakowanych części ciała.

Pod względem konstrukcyjnym zadanie jest nieco trudniejsze. Należy zaplanować miejsca, gdzie powinny znajdować się strefy, które wywierają większą presję wywołującą efekt kształtujący.

Czym się kierować podczas dobierania rozmiaru?

Uświadomić trzeba sobie jedną kardynalną zasadę. Bielizna wyszczuplająca działa wtedy najlepiej, kiedy jest dobrana optymalnie. Nieprawdą jest, że trzeba kupić bieliznę za małą, żeby przyniosła efekt. Zbyt ciasna odzież co najwyżej zdeformuje figurę, a nosząca je osoba będzie odczuwać wieczny dyskomfort. Podczas wybierania wielkości trzeba rygorystycznie trzymać się dotychczasowego rozmiaru. Zachowanie komfortu użytkowania nie jest łatwym zadaniem w konstrukcji ubioru, który z natury rzeczy ma nieznacznie krępować i wywierać stałą presję na wiele punktów ciała. Punktów będących kwintesencja obfitości.

Jakich rodzajów materiałów używa się do produkcji bielizny modelującej?

Najpopularniejszymi materiałami tekstylnymi są lycra, nylon, poliester lub poliamid. Lista syntetycznych nazw handlowych jest z pewnością znacznie dłuższa. W większości materiały na bieliznę wyszczuplającą są bardzo elastyczne. Dla poprawy charakterystyki materiałów stosuje się dodatki surowców naturalnych. Konieczność stosowania dodatków w postaci np. włókien wiskozowych, podyktowana jest użytecznością późniejszych wyrobów. Elastomer poliuretanowy jest mało przepuszczalny dla wilgoci. Bielizna uszyta w całości z takiego materiału byłaby nieznośna w użyciu.

Różne stopnie modelowania

Bieliznę wyszczuplającą produkuje się w kilku gradacjach. Każdy kolejny poziom wywiera wyższy poziom nacisku. Większa zawartość włókien elastycznych pozwala skuteczniej modelować sylwetkę. Modele bielizny zawierające do dwudziestu procent elastanu mogą zmniejszyć obwód w pasie nawet o kilka centymetrów.

Największą presję wywierają na ciało gorsety, które modelują talie osy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl/bielizna-korygujaca bielizna wyszczuplająca.

#bielizna korygująca #bielizna wyszczuplająca

Related Posts

Nowoczesne rozwiązania w logistyce

Ile kosztuje ubezpieczenie szkolne?