Hosting stron www – co warto wiedzieć?

Hosting stron www – co warto wiedzieć?

Chcesz założyć swoją stronę internetową? Każdy administrator witryny internetowej musi podjąć wiele ważnych decyzji, które będą rzutować na komfort użytkowania strony, jej estetykę i bezpieczeństwo danych. Zanim Twój blog, sklep internetowy albo portfolio prac dotrze do szerokiej grupy odbiorców, będziesz musiał wybrać hosting. Co kryje się pod tym pojęciem? Sprawdź!

Hosting stron www – krótka definicja

Działanie strony bez hostingu jest niemożliwe. Czym zatem jest hosting stron www? Zdefiniować możemy go jako usługę utrzymywania i przechowywania na serwerze danych znajdujących się na konkretnej stronie internetowej. Serwer z kolei, w dużym uproszczeniu, to zaawansowany, pracujący 24 godziny na dobę komputer udostępniający swoje zasoby innym komputerom lub programom.

Aby Twoja strona prawidłowo funkcjonowała, musisz podpisać umowę z hostingodawcą. Tego typu umowy zawierane są zazwyczaj na rok. Zanim podpiszesz dokumenty, zapoznaj się z parametrami hostingu oferowanego przez kontrahenta. Do najważniejszych z nich zaliczyć możemy uptime, częstotliwość wykonywania kopi zapasowych, dostępne technologie, transfer, limit powierzchni dyskowej, szybkość łącza oraz proponowane zabezpieczenia.

Nie daj się nabrać!

Wiele firm oferuje hostingi o transferze i pojemności bez limitu. Nie daj się złapać na popularny chwyt marketingowy. Po wczytaniu się w umowę okazuje się zazwyczaj, że limity jednak obowiązują. Ponadto, tych zużycie tych parametrów jest w większości przypadków bardzo niskie, a co za tym idzie – “nieograniczoność” zasobów nie jest tu wcale potrzebna. Zanim podpiszesz umowę, warto skonsultować z zaufaną osobą dysponującą wiedzą techniczną w tym zakresie.

 

 

#hosting stron www #hosting wordpress

Related Posts

Nowoczesne rozwiązania w logistyce

Ile kosztuje ubezpieczenie szkolne?