Pierścionek na zaręczyny – nie tylko diamenty!

Pierścionek na zaręczyny – nie tylko diamenty!

Klasyczne pierścionki zaręczynowe kojarzone są przede wszystkim z diamentami. Jeden z najpopularniejszych tekstów reklamowych mówi, że to właśnie diamenty są najlepszymi przyjaciółmi każdej kobiety. Dzisiaj moda jednak się zmienia i jubilerzy coraz częściej proponują nam znacznie szerszy wybór tych wyjątkowych pierścionków. Co powinno przykuć naszą uwagę?

Ponadczasowe szafiry – piękno i elegancja

Szafiry są jednymi z najcenniejszych kamieni świata, chętnie wykorzystywanymi do produkcji biżuterii dla królów, książąt. Jednym z najpiękniejszych pierścionków z szafirem w historii jest pierścionek zaręczynowy księżniczki Diany Spencer, w którym szafir otoczony jest koroną niewielkich diamentów. Wzór ten jest dzisiaj chętnie powielany i odtwarzany przez jubilerów na specjalne zamówienia. Na stronie savicki.pl znaleźć można zarówno klasyczne, jak i nowoczesne pierścionki zaręczynowe z wykorzystaniem wartościowych szafirów. Kamień może występować solo lub też był uzupełniony przez diamenty.

Rubiny – dowód gorącej miłości

Czerwone rubiny to wyjątkowe kamienie, które wyglądają wspaniale zarówno w towarzystwie żółtego, jak i białego złota. Rubin ceniony jest nie tylko przez wzgląd na wyjątkowy kolor (który może wahać się od różu do ciemnych odmian bordo), ale też przez swoją trwałość – otrzymał on wartość 9 w skali Mohsa. Rubiny wspaniale prezentują się również w formie wiszących kolczyków.

Szmaragdy – nietuzinkowy kolor zieleni

Chcąc wyróżnić pierścionek zaręczynowy nie ma lepszego kamienia niż szmaragd. Piękna, zielona barwa to jego cecha charakterystyczna. Szmaragdy coraz częściej widać w nowoczesnej biżuterii: jubilerzy cenią je za kolor, trwałość i wartość. Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem doceni każda marzycielka oraz kobieta ceniąca nietuzinkową biżuterię.

#obrączki ślubne #pierścionki zaręczynowe

Related Posts

Depilacja laserowa – innowacyjna i ceniona metoda depilacji ciała

Najwyższej jakości perfumy – jakie wybrać?