Pomysły na niewielki taras

Pomysły na niewielki taras

Niewielki taras, czy nawet balkon w bloku to przestrzeń, którą nie zawsze łatwo jest urządzić w sposób satysfakcjonujący. Jednak- jak pokazuje doświadczenie i wiele przykładów – również to jest jak najbardziej możliwe. Aby zorganizować przestrzeń na małym tarasie w sposób satysfakcjonujący, potrzebny jest jednak kreatywny pomysł.

Balkonowe meble – jak wykorzystać je dobrze?

Jeżeli do dyspozycji mamy niewielką przestrzeń, to warto zastanowić się nad tym, jakie meble umieścić na tarasie. Wiele osób wybiera tutaj meble zupełnie źle dobrane – takie, które sprawdziłyby się świetnie na dużej powierzchni, ale na niewielkim balkonie już niekoniecznie.

Warto więc inwestować w takie meble balkonowe, które jednocześnie zajmą jak najmniej miejsca, oraz pozwolą nam na wypoczynek. Dzięki odpowiedniemu ich wyborowi można stworzyć na balkonie miejsce, w którym chętnie będziemy spędzać czas i które stanie się przedłużeniem wnętrza naszego domu. Warto na przykład unikać mebli okrągłych w zarysie – meble prostokątne łatwiej wpasują się w niewielką przestrzeń i pozwolą nam zachować nieco miejsca na dekoracje.

Donice dekoracyjne – mini ogród na tarasie

Taras, czy balkon to nie tylko meble, ale również rośliny. Warto o nich pamiętać, bo to właśnie one dają to coś, co sprawia, że lepiej odpoczywamy. Już jakiś czas temu udowodniono, że nawet niedługi kontakt z żywymi, zielonymi roślinami każdego dnia znacznie poprawia nastrój, jak również efektywnie wpływa na działania naszego układu odpornościowego.

Na niewielkim balkonie świetnie sprawdzą się donice dekoracyjne, w których umieścić można wybrane przez nas rośliny. Warto pamiętać, by w tym przypadku również dobierać ich kształt z głową. Wybór odpowiednich donic dekoracyjnych pozwoli na posadzenie większej ilości roślin. Na małych przestrzeniach bardzo dobrze sprawdzają się rozwiązania pionowe, a więc wieszaki na donice umieszczone na ścianie, kratownice dla pnących roślin, czy rośliny powieszone pod sufitem.

Oświetlenie to podstawa

Idealnym dopełnieniem tak urządzonego balkonu będzie odpowiednie oświetlenie. Pozwoli ono nie tylko na zapewnienie sobie przyjemnego miejsca do spędzania czasu niezależnie od pory dnia, to dodatkowo może uwydatnić stworzoną przez nas aranżację.

Na małej przestrzeni balkonu warto jednak z oświetleniem nie przesadzić – nawet niewielkim kosztem można zapewnić sobie odpowiedni nastrój. W wielu przypadkach sznur dekoracyjnych lampek LED i jedno mocniejsze źródło światła powinno okazać się całkowicie wystarczające.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

#donice dekoracyjne #donice ogrodowe

Related Posts

Nowoczesne rozwiązania w logistyce

Ile kosztuje ubezpieczenie szkolne?