Technologie aplikacji mobilnych

Technologie aplikacji mobilnych

Aplikacje mobilne, jeszcze kilkanaście lat temu, były swego rodzaju ciekawostką. Innowacją technologiczną, traktowaną jako dobro luksusowe. Teraz, mobile app development stało się zdecydowanie popularniejsze. Dlaczego? Ponieważ aplikacje mobilne stały się głównym kanałem, oferującym możliwość dotarcia do konsumentów.

Optymalne rozwiązania dla firm

Jaka mobile app development company jest najlepsza? Wyróżnić tu można m.in. 10Clouds, ale jest jeszcze kilka innych osób, które są w stanie zaoferować optymalne rozwiązania dla firm. Warto jednak pamiętać o tym, że należy wybrać top mobile app development company, która jest w stanie zaoferować taki produkt, spełniający potrzeby danego przedsiębiorstwa, z uwzględnieniem przewidzianego budżetu. Dlatego też, w ofercie znaleźć można kilka technologii na jakich opierają się aplikacje mobilne.

Aplikacje natywne

Mobile application development może być skierowane na jedną z dwóch platform – iOS lub Android. Ewentualnie, można wykorzystać obydwie platformy. Wymaga to zatrudnienia dwóch specjalistów, znających się na wymaganiach, jakie te popularne platformy (najczęściej wykorzystywane przez użytkowników) stawiają. Aplikacje natywne to tak naprawdę programy, które tworzone są pod wymagania indywidualnej platformy. Top mobile app development company stworzy to samo, ale wszystko będzie opierać się o inny język programowania. To rozwiązanie polecane jest m.in. w przypadku gier, które wymagają dużych zasobów. Natywność przydaje się również wtedy, kiedy wymagana jest konieczność stworzenia aplikacji analizujących dane.

Aplikacje hybrydowe

Mobile application development company jest w stanie stworzyć coś, co będzie wykorzystywało rozwiązania webowe. Web view stworzone są tak samo, jak strony internetowe. Aczkolwiek, z tą jednak różnicą, że programista jest w stanie tak zmienić kod, aby móc stworzyć z tego aplikację mobilną. Przykładem są Apache Cordova lub Titanium. Pozwalają one na utworzenie m.in. Ionic. Koszt wyprodukowania jest znacznie tańszy. Chociażby z tego względu, że na rynku znaleźć można zdecydowanie większą ilość osób oferujących możliwość stworzenia strony www. Trzeba jednak uwzględnić to, że aplikacje hybrydowe są mniej wydajne, a na dodatek nie działają tak płynnie, jak aplikacje natywne. 

 

Mobile app development services musi więc zostać dopasowana indywidualnie do potrzeb danego przedsiębiorstwa. W taki sposób, aby w przyszłości, móc zaoferować użytkownikom najlepsze możliwości – nie przekraczając tym samym budżetu przeznaczonego na ten cel. 

 

#aplikacje mobilne #projektowanie aplikacji

Related Posts

Strony RWD – co warto o nich wiedzieć?

Jak sprawić, aby nasza marka stała się widoczna w sieci?