Przytulny taras – jakie elementy wybrać?

Przytulny taras – jakie elementy wybrać?

Czy wiesz, że taras może stać się przedłużeniem naszego letniego salonu? Wystarczy kilka dobrze odebranych elementów, aby taras zmienić nie do poznania. Przestrzeń ta może służyć wszystkim domownikom: dorosłym, jako miejsce odpoczynku, jak i dzieciom, jako przestrzeń do zabawy. Jak zmienić taras w kilka chwil?

Określ swoje potrzeby!

Tarasy mogą nam służyć na wiele sposobów: może być to przede wszystkim przestrzeń do spożywania pysznych posiłków w gronie rodzinnym czy też ze znajomymi. Taras może być miejscem, gdzie organizujemy grille dla znajomych czy przyjęcia dla dzieci. W końcu taras to również miejsce odpoczynku i relaksu, gdzie z książką czy magazynem w ręce możemy wypocząć i zdystansować się do codziennych spraw.

Znajdź odpowiednie meble

Przytulny taras składa się z wielu elementów, wśród których kluczowe są oczywiście meble ogrodowe. Najlepsze kolekcje znajdziemy u topowych producentów. Wśród najchętniej wybieranych kolekcji wymienia się zestawy technorattanowe, rotangowe, zestawy oparte na aluminiowych czy drewnianych stelażach. Meble technorattanowe tworzone są z plecionki syntetycznej, która nie chłonie brudu czy kurzu, a jej czyszczenie nie sprawia żadnego problemu. Stelaż mebli technorattanowych wykonano z lekkiego aluminium malowanego proszkowo – taki materiał zabezpieczony jest przed osadzaniem się ognisk rdzy. W kolekcjach technorattanowych znajdziemy elementy takie jak sofy, fotele, sofy narożne, stoliki kawowe, kosze ogrodowe, leżanki ogrodowe. Alternatywą mogą być nowoczesne meble z licznymi poduszkami i siedziskami tapicerowanymi tkaninami hydrofobowymi. Są one zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci i brudu. Elementem, który z pewnością sprawdzi się na naszym tarasie jest parasol ogrodowy, zapewniający cień w upalne dni.

#meble ogrodowe #przytulny taras

Related Posts

Kreowanie przestrzeni: Znaczenie kwietników i stolików w nowoczesnych wnętrzach

Farby do betonu — jak wybrać odpowiedni produkt dla długotrwałego efektu?