Ubezpieczenie AC – warto?

Ubezpieczenie AC – warto?

Każdy kierowca rejestrujący swój samochód zobowiązany jest do wykupienia polisy OC. Znaczna część kierowców decyduje się poszerzyć obligatoryjne ubezpieczenie o  dodatkową polisę AC, czyli Autocasco. Czy warto się na nią zdecydować? Przed czym chroni tego typu polisa? Sprawdź!

Czym jest AC?

Autocasco (czyli AC) jest ubezpieczeniem komunikacyjnym chroniącym Cię przed skutkami zniszczenia, kradzieży, uszkodzenia samochodu na skutek zdarzeń losowych. W przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, jego zakup jest dobrowolny.

Na zakup AC decydują się przeważnie właściciele nowych aut o wysokiej wartości. Dodatkowa polisa przyda się również mieszkańcom bloków parkujących swoje wozy nie w garażach, ale dużych, niestrzeżonych parkingach. W przeciwieństwie do OC, AC chroni nie osoby, które mogą zostać poszkodowane przez nas, ale nasze własne mienie. Mając wykupioną polisę AC, nie musimy martwić się o żadne nieszczęśliwe wypadki. Akty wandalizmu, kradzieże, zniszczenia na skutek gwałtownych burz, otarcie samochodu przy parkowaniu czy zderzenie z dzikim zwierzęciem będą znacznie mniej dotkliwe, jeśli ubezpieczyciel wypłaci nam rekompensatę za szkodę.

Kupuj z głową!

Cena polisy AC uzależniona jest od wielu czynników. To, ile przyjdzie nam zapłacić za polisę, uzależnione jest od jej zakresu oraz oferty konkretnego towarzystwa. Wbrew pozorom kupno polisy nie musi być sporym obciążeniem dla portfela. Zanim udasz się do agencji w celu zawarcia umowy, warto skorzystać z internetowej porównywarki ofert. Na stronie punkta.pl znajdziesz prosty w obsłudze kalkulator, który, po wypełnieniu, w ciągu kilku sekund znajdzie dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę.

#kalkulator AC #ubezpieczenia

Related Posts

Dlaczego warto zdecydować się na sprowadzenie auta z USA?

Refleksje na Temat Ubezpieczenia Samochodu