Strony RWD – co warto o nich wiedzieć?

Strony RWD – co warto o nich wiedzieć?

Każda osoba pragnąca stworzyć prywatną lub firmową stronę www będzie musiała podjąć wiele ważnych decyzji mających wpływ na jakość witryny, jej atrakcyjność wizualną, wygodę użytkowania. Jednym z parametrów mających dzisiaj nadrzędne znaczenie jest responsywność. Co kryje się pod tym pojęciem? Czym charakteryzują się responsywne strony internetowe? Sprawdź!

Czym są responsywne strony internetowe?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest prostsza, niż może się wydawać! Trendy wśród internautów szybko się zmieniają. Jeszcze do niedawna większość z nas korzystała z komputerów stacjonarnych, a następnie laptopów. Dzisiaj standardowe komputery w dużej mierze zastępowane są przez urządzenia mobilne z ekranem o znacznie mniejszej rozdzielczości. RWD, czyli Responsive Web Design, jest dziedziną informatyki zajmującą się projektowaniem stron www o wyglądzie i funkcjach dostosowanych do urządzeń z wyświetlaczami o różnej rozdzielczości. Strona responsywna będzie poprawnie wyświetlała się zarówno na monitorze komputera, jak i wyświetlaczu na tablecie czy telefonie komórkowym, a jej layout i czcionki będą dostosowane do każdej rozdzielczości. Obecnie tego typu strony internetowe Katowice są oferowane przez wszystkie agencje zajmujące się tworzeniem  witryn i sklepów internetowych.

Zalety stron responsywnych

Responsywne strony internetowe są już standardem. Ich zalety nie ograniczają się do łatwości obsługi na urządzeniach o zróżnicowanej rozdzielczości. Strony responsywne lepiej pozycjonują się w wyszukiwarce Google, co zwiększa ruch na stronie, są tańsze w utrzymaniu (nie musimy płacić za wersję mobilną oraz stacjonarną), szybciej się ładują, uniemożliwiają wystąpienia zjawiska duplicate-content, posiadają wspólny panel zarządzania treścią umożliwiający administrowanie wersją standardową i mobilną.

#marketing internetowy #strony internetowe Katowice

Related Posts

Technologie aplikacji mobilnych

Jak sprawić, aby nasza marka stała się widoczna w sieci?