Wanna czy prysznic?

Wanna czy prysznic?

Jednym z największych dylematów osób realizujących remont mieszkania, jest dokonanie wyboru pomiędzy prysznicem i wanną w łazience. Które z tych dwóch zupełnie innych i różnych od siebie rozwiązań lepiej wybrać? Jakie wady i jakie zalety posiadają wanna prostokątna i prysznic?

Charakterystyka prysznica

Prysznic w zdecydowanej większości jest tym sprzętem, który wybierany jest do małej łazienki. Nie da się bowiem ukryć, że nawet najbardziej okazała jego wersja, zajmuje znacznie mniej miejsca, niż nawet najmniejsza wanna. Dodatkowo ogromną zaletą posiadania prysznica jest kwestia ekonomiczna. Nie tylko jest on tańszy w zakupie i montażu, ze względu na swoje mniejsze rozmiary, co dodatkowo jest zdecydowanie tańszy, jeśli chodzi i jego używanie. Oszczędza się tu przede wszystkim na tym, ile podczas jednego mycia zużywa się wody. Nawet w przypadku bardzo obfitego prysznica jest jej o wiele mniej, niż w przypadku napełniania całej wanny, a jak warto również zauważyć, ilość zużywanej wody pod prysznicem można znacznie zmniejszyć, skracając np. czas samego prysznica lub siłę strumienia wody. A to prowadzi jeszcze do najważniejszej zalety, czyli do czasu samego mycia. Szybki prysznic jest o wiele lepszym i efektywniejszym sposobem umycia się niż czekanie na zapełnienie się wodą całej wany.

Charakterystyka wanny prostokątnej

Dla wielu jednak osób czas mycia i niewielki zwiększenie zużywanej wody są niczym, w porównaniu do tego, jak przyjemna i komfortowa jest dla nich kąpieli w wannie. W końcu nie ma nic przyjemniejszego niż chwile relaksu i samotności w wannie wypełnionej ciepłą wodą i pianą. Docenią to dosłownie wszyscy nie tylko kobiety, lecz również mężczyźni. Samotni i ci w parach, a także ci posiadający dzieci, ponieważ chwile w wanie z książką lub z ulubioną muzyką są często jedynym odpoczynkiem.I tak to, prawda, że wanna jest o wiele bardziej kłopotliwa, jeśli chodzi o branie kąpieli, ponieważ trzeba ją całą napełnić, co wiąże się z czasem i ilością zużywanej wody. Jest to rozwiązanie droższe i bardziej czasochłonne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne wanny prostokątne.

Podsumowanie

Jak więc łatwo zauważyć, oba rozwiązania, czyli prysznic i wanna, mają zalety i wady, które się tak naprawdę wzajemnie znoszą. Powoduje to, że idealnym rozwiązaniem byłoby posiadanie wanny prostokątnej z zamontowanym deszczownikiem i prysznicem. Takie rozwiązanie dawałoby możliwość wzięcia szybkiego prysznica w razie nagłej potrzeby lub też przyjemnej i relaksującej kąpieli w przypadku chęci odpoczynku i zapomnienia się w ciepłej, wypełnionej pianą wodzie.

#wanny asymetryczne #wanny prostokątne

Related Posts

Kreowanie przestrzeni: Znaczenie kwietników i stolików w nowoczesnych wnętrzach

Farby do betonu — jak wybrać odpowiedni produkt dla długotrwałego efektu?