Drzwi balkonowo przesuwne i inne elementy stolarki okiennej

Drzwi balkonowo przesuwne i inne elementy stolarki okiennej

Drzwi balkonowe przesuwne i inne okna to jeden z podstawowych elementów, który musi być. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z domem, czy też z mieszkaniem na osiedlu – jeżeli nie będziemy mieli okien, nie będziemy mogli pomyśleć o zamieszkaniu w takim miejscu.

Jakie okna i drzwi balkonowe przesuwne mają parametry?

Kupując okna musimy wziąć pod uwagę ich parametry. Tak, cena jest ważna – w szczególności, jeżeli mamy do czynienia z ograniczonymi finansami, ale po co nam tanie okna, skoro w domu będzie notoryczny przeciąg? Ważny jest współczynnik przenikania ciepła, który powinien wynosić Umaks = 0,9 W/(m2·K). Jest to wartość, która jest zgodna z przepisami prawa. Tak, przepisami prawa, których każdy producent okien powinien przestrzegać. Nie zapominajmy o izolacji akustycznej. Okna, które znajdują się w mniej hałaśliwym miejscu, jak np. okna od ogrodu powinny mieć wartość Rw 30-32 dB. Przy hałaśliwej ulicy ta wartość powinna zostać podniesiona do 40 dB.

Jak otwierać okno?

Praktyka pokazuje, że niektórzy klienci nie zwracają uwagi na to, jak otwierają się drzwi balkonowe przesuwne, czy też inne okna w domu. Koniecznie trzeba zwrócić na to uwagę, ponieważ tylko dzięki temu można w maksymalny sposób podnieść swój komfort użytkowania. Poza tym nie zapominajmy o tym, że nie każdy może pozwolić sobie na okna rozwierne – w szczególności, jeżeli mamy do czynienia z oknami balkonowymi. Przed zakupem okien zawsze sprawdzajmy takie elementy, aby być pewnym tego, że będziemy cieszyć się ich funkcjonalnością.

 

#drzwi balkonowe #drzwi przesuwne

Related Posts

Kreowanie przestrzeni: Znaczenie kwietników i stolików w nowoczesnych wnętrzach

Farby do betonu — jak wybrać odpowiedni produkt dla długotrwałego efektu?