Jak dobrać podstawę do parasola?

Jak dobrać podstawę do parasola?

Na ogrodzie lubimy chować się pod parasolem. Zapewniamy sobie dzięki niemu przyjemne schronienie. Aby móc cieszyć się z funkcjonalnego parasola ogrodowego, potrzebna będzie solidna podstawa do niego. Jak dobrać podstawę do parasola?

Jak dobrać podstawę do parasola, czyli zabezpieczenie przed upadkiem.

Należy sobie powiedzieć, że podstawa, czy też cokół to tak naprawdę zabezpieczenie przed upadkiem. Należy zwrócić uwagę na taki produkty, który zapewni bezpieczeństwo nie tylko samemu parasolowi, ale także jego użytkownikom. Jeżeli nasz parasol jest ciężki, to możemy zrobić krzywdę nie tylko sobie, ale zniszczymy także parasol oraz rzeczy, które znajdują się w pobliżu. Chyba nikt tego nie chce. Dobierając podstawę do parasola musimy zwrócić uwagę na minimalne obciążenie. Jest to jeden z najważniejszych czynników, który trzeba wziąć pod uwagę – nawet, jeżeli będzie oznaczało to nie do końca estetyczny produkt.

Zalecane obciążenie

Jak dobrać podstawę do parasola? Zawsze należy trzeba zwrócić uwagę na obciążenie. Praktyka pokazuje, że wiele osób zapomina o tym bardzo istotnym fakcie. Dlaczego jest to takie ważne? Liczba, która wskazana jest przy tej informacji pokazuje minimalne obciążenie wiatrem tam, gdzie nie ma silnego wiatru. W miejscach dobrze osłoniętych od wiatru, ten wskaźnik może wynosić jeden. Jeżeli mamy do czynienia z miejscami wietrznymi – starajmy się wybierać podstawy, których wskaźnik obciążenia wynosi minimum 1,5. Ciężki cokół będzie stanowił solidną podstawę dla parasola. 

 

#parasol ogrodowy #podstawa do parasola

Related Posts

Kreowanie przestrzeni: Znaczenie kwietników i stolików w nowoczesnych wnętrzach

Farby do betonu — jak wybrać odpowiedni produkt dla długotrwałego efektu?