Drewno jest materiałem wprowadzającym charakterystyczny klimat do środka pomieszczenia. Nie można jednak zapomnieć o tym, że kuchnia z dodatkiem drewna musi być regularnie poddawana oczyszczaniu i pracom konserwującym.
Kuchnia z dodatkiem drewna – impregnacja
Do wyboru są kuchnie, które wykonane są z różnych gatunków drewna. Do wyboru są rodzime gatunki, jak chociażby dąb, buk, brzoza, czy też drzewa egzotyczne. Teak i merbau to niezwykle piękne odmiany drzew. Wszystkie je należy w odpowiedni sposób zaimpregnować, aby móc przedłużyć ich trwałość. Do wyboru są środki bazujące na oleju, który wnika głęboko w strukturę drewna – co postrzegane jest jako zaletę i wadę. Zamiast tego można wybrać ochronny lakier, który nadaje meblom piękny połysk, zapewniając m.in. wodoodporność. Aczkolwiek, trzeba być uczciwym i przyznać, że lakierowanie również ma swoje wady.
Drewno na podłodze
Niezwykle pięknie drewno prezentować się będzie na podłodze. Kuchnia z drewnem w takiej kombinacji może zostać użyta przy trendach nowoczesnych, klasycznych, itd. Drewno już od wielu, wielu lat używane jest na podłodze – o czym doskonale przekonali się nasi przodkowie. Ten motyw wykorzystywany jest do dzisiaj. Aczkolwiek trzeba być świadomym tego, że na podłodze muszą znaleźć się twarde gatunki drewna, które będą odporne na intensywne użytkowanie. Do wyboru są drewniane podłogi zwykłe lub też wzór w jodełkę, który cieszy się niesłabnącą popularnością. Przy tej okazji należy wspomnieć, że drewniana podłoga również powinna być na bieżąco impregnowana.
#kuchnia z dodatkiem drewna #meble kuchenne