Pomoc adwokata podczas rozwodu – czy warto?

Pomoc adwokata podczas rozwodu – czy warto?

Zanim podejmiesz ostateczne kroki zmierzające w kierunku formalnego zakończenia małżeństwa, będziesz musiał odpowiedzieć sobie na ważne pytanie: nawiązać współpracę z prawnikiem czy samodzielnie przejść przez rozwodową batalię? Dla wszystkich osób zastanawiających się, czy warto skorzystać z pomocy prawnika, mamy kilka cennych rad.

Usprawnienie procesu

Wszczęcie postępowania rozwodowego jest równoznaczne z koniecznością dopełnienia wielu formalności. Poprawne sporządzenie wszystkich dokumentów i dostarczenie ich odpowiednim organom może przysporzyć wielu kłopotów. I właśnie tutaj pomoc prawnika jest nieoceniona. Doświadczony adwokat pomoże poprawnie skompletować i wypełnić wszystkie wnioski i inne pisma. Brak błędów i dopilnowanie wszystkich terminów pozwala uniknąć zbędnych komplikacji i rozciągania się procesu w czasie.

Komfort psychiczny

Rozwód dla każdego jest stresującym przeżyciem. Do napięcia wytwarzanego przez obciążenie psychiczne związane z zakończeniem długotrwałej relacji dochodzi jeszcze konieczność składania zeznań, dopełniania formalności, biurokracja. Pomoc adwokata jest ogromnym odciążeniem. Aby konieczność stawienia czoła byłemu już partnerowi oraz biurokracji były jak najmniej stresujące, warto „zrzucić” część balastu na zaufanego doradcę. Co ważne, mając swojego pełnomocnika, nie będziesz musiał pojawiać się osobiście na wszystkich rozprawach. Pamiętaj jednak o tym, że wybrany adwokat powinien budzić Twoje zaufanie i, co najważniejsze, specjalizować się w prawie rodzinnym.

Zabezpieczenie Twojego interesu

Rozwód ma daleko idące konsekwencje. Jeśli nie chcesz, aby współmałżonek obarczył Cię zbyt dużymi alimentami lub zbyt drastycznie ograniczył Twoje prawa rodzicielskie, znacznie lepiej mieć u swojego boku prawnika, który zadba o Twoje dobro. Więcej cennych informacji znajdziesz na stronie adwokat-katowice.info.pl.

 

 

#adwokat #kancelaria adwokacka #rozwód

Related Posts

Nowoczesne rozwiązania w logistyce

Ile kosztuje ubezpieczenie szkolne?