Nowoczesne kosmetyki fryzjerskie w naszych łazienkach

Nowoczesne kosmetyki fryzjerskie w naszych łazienkach

Jak sprawić, aby nasze włosy pomimo stałej stylizacji wyglądały wyjątkowo i piękne? Sekret fryzjerów to odpowiednio dobrane kosmetyki pielęgnacyjne oraz odpowiednie kuracje. Czy w domowych warunkach możemy pozwolić sobie na prawdziwe SPA dla naszych włosów? Oczywiście – o ile tylko postawimy na profesjonalne marki i dobre produkty!

Jak kosmetyki pielęgnacyjne działają na nasze włosy?

Kupując konkretne produkty pielęgnacyjne do włosów powinniśmy być świadomi ich działania. Szampony mają za zadanie oczyścić skórę głowy z wszelkich zanieczyszczeń i kurzu, jak również wyrównać poziom pH skóry. W przypadku odżywek i balsamów mają one przede wszystkim sprawić, że rozczesywanie stanie się łatwiejsze, a sam włos zyska elastyczność i sprężystość. Chcąc odżywiać nasze włosy warto wybrać odżywki posiadające liczne składniki pielęgnujące, takie jak ceramidy, wyciągi z roślin, proteiny. Ciekawy wybór produktów zaoferuje nam sklep fryzjerski stawiający na takie marki jak Wella Professional, Matrix, Revlon, Sibel.

Poza szamponami o odżywkami warto mieć wśród swoich kosmetyków również maski i kuracje do włosów. Szczególnie te drugie są polecane przez fryzjerów. Kuracje to zazwyczaj zestaw ampułek, które stosuje się przez kilka dni. Ich zadaniem jest wzmocnienie cebulki włosa, poprawienie pH skóry głowy.

Co wpływa na złą kondycję naszych włosów?

Odpowiednia pielęgnacja to także konieczność zrozumienia, jakie procesy wpływają negatywnie na nasze włosy. Przede wszystkim są to zmienne warunki atmosferyczne, szczególnie zimą, zmiana temperatur z niskiej na wysoką i odwrotnie. Włosy często stylizowane również podatne są na uszkodzenia – długie procesy stylizacji i poddawanie ich wysokim temperaturom sprawiają, że są one łamliwe, podatne na uszkodzenia.

 

#odżywki do włosów #sklep fryzjerski

Related Posts

Objawy zawału — nie ignoruj sygnałów od serca

Depilacja laserowa – innowacyjna i ceniona metoda depilacji ciała